25 Niedziela Zwykła - 20.09.2020

1. Przeżywamy dziś 25 Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Msze św. jak zwyczajnie o godz.7.00, 9.00, 11.00 oraz po południu o 16.00. Dziś Odpust w parafii św. Stanisława Kostki.

1. W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy:

w poniedziałek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

w środę - św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana

1. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału we Mszy Św., by za wstawiennictwem Świętych Patronów wypraszać potrzebne łaski.

1. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. W przyszłą niedzielę 27 września 2020 r. przeżywamy Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu będzie organizowana z naszego Dekanatu pielgrzymka autokarowa Apostolstwa Trzeźwości do Szczepanowa połączona z modlitwą za ludzi uzależnionych i zniewolonych przez alkohol. Wyjazd z Pleśnej o 8.45, potem w kolejności parafie Szczepanowice, Rzuchowa, Koszyce Małe i Wielkie, Mościce, Zbylitowska Góra, Zgłobice czyli kolejność taka jak w ubiegłym roku. Uczestnicy niech pamiętają o obowiązujących ze względu na stan epidemiczny maseczkach i pozostałych rygorach sanitarnych. Od nas odjedzie ok. godz. 9.00 z przystanku przed Delikatesami Centrum.

1. Msze św. w ciągu tygodnia będą codziennie o godz. 18.00. We wtorek i czwartek msza św. także rano o godz. 6.30. W sobotę wieczorna Msza św. jest Mszą świętą niedzielną dla tych, którzy z ważnych powodów nie mogą być w kościele w niedzielę.

1. W środę po mszy św. Nowenna do MBN Pomocy. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.  Serdecznie zapraszamy.

1. Bardzo serdecznie dziękuję 2   osobom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i ofiarę pieniężną. Bóg zapłać! W tym tygodniu bardzo proszę, aby troskę o kościół przejęły rodziny z ul. Kasztanowej 24 – 50 i Granicznej.

1. Prasa katolicka: Gość Niedzielny w którym m.in. o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością. Jest też rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tak zwanej śmierci klinicznej – czy jest to przejaw łaski czy iluzja? Dla dzieci jest „Promyczek Dobra”.  W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników na 2021 rok w cenie 23 zł. oraz kalendarze z wieńcami dożynkowymi po 6 złotych.

1. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abp. Jerzego Ablewicza w Tarnowie wznawia swą działalność. Msza św. inaugurująca 40 rok pracy KIK-u zostanie odprawiona we wtorek 22 września b. r. o godz.18.00 w sali Klubu, Rynek 24. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej KIK-u."

Pan Bóg powołał do Siebie z naszej wspólnoty śp. Romanę Grzybowską z ul. Zgłobickiej. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.30 na cmentarzu w Zbylitowskiej Górze. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu; Dobry Jezu….