Drodzy Parafianie

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe z dn. 15.10.2020 na podstawie Dekretu Ks. Biskupa Ordynariusza od dnia 16. 10. 2020 r.  obowiązują następujące zmiany:

1. Przede wszystkim ożywiajmy naszą modlitwę, prosząc Boga o ustanie pandemii oraz o potrzebne łaski dla dotkniętych tą chorobą i spieszących im z pomocą. Dołączajmy tę intencję do modlitwy różańcowej i modlitwy powszechnej we Mszy św. Warto nadal przywoływać w modlitwie eucharystycznej wstawiennictwa św. Szymona z Lipnicy oraz powrócić do śpiewania suplikacji.
  1. Przy uwzględnieniu przepisu, że na 15 m2 powierzchni może znajdować się 1 osoba, w naszym kościele o powierzchni 680 m2 może znajdować się jednocześnie 45 osób.
  1. Przypominam, że wszyscy przebywający w świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos. Ten obowiązek dotyczy także członków LSO asystujących przy ołtarzu, osób zbierających składkę, a także kapłanów uczestniczących w większych koncelebrach (np. podczas pogrzebów). Wskazane byłoby również zakładanie maseczki na czas posługi w konfesjonale i udzielania Komunii św., jednak nie ma takiego obowiązku, gdyż osoby sprawujące kult religijny są z niego wyłączone. Przypominam, że osoby przyjmujące interesantów w kancelarii parafialnej oraz posługujące w ramach parafialnych bibliotek, poradni itp. również powinny mieć zasłonięte usta i nos.
  1. Kościół jest przestrzenią publiczną, więc zajmujemy w nim miejsce respektując przepis o bezpiecznej odległości i używając maseczki.
  2. Każdego dnia łączymy się w modlitwie z wszystkimi parafianami i wszystkich polecamy miłosiernemu Bogu. I prosimy gorąco Pana Boga o ustanie epidemii, byśmy możliwie szybko mogli wrócić do normalnego życia, jednak przemienieni przez Boga, umocnieni i silniejsi w wierze, nadziei i miłości.
  3. Wszystkim z serca błogosławimy i prosimy o modlitwę.

Ks. Proboszcz

2 Niedziela Zwykła   -   17.01.2021

1. Przeżywamy dziś 2 Niedzielę zwykłą w ciągu roku.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.  Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przychodźmy do kościoła, by modlić się o jedność w całym Kościele, a szczególnie o jedność w naszych rodzinach, w sąsiedztwie i w całej parafii. Byśmy wszyscy stanowili jedno zgromadzeni wokół jednego kościoła parafialnego, w którym sprawowane są wszystkie sakramenty święte.

1. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 17.00, a we wtorek i czwartek także rano   o 6.30.  W środę Nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. wieczorna w sobotę jest już niedzielną dla tych, którzy z ważnych powodów nie mogą być w kościele w niedzielę.

1. W czwartek będziemy przeżywać Dzień Babci. Wszystkim Babciom wyrażamy szczerą wdzięczność za ich miłość, dobroć i okazywane nam serce oraz z wielką czcią całujemy Wasze spracowane dla nas ręce i prosimy Boga, by dał Wam zdrowie i siłę do radosnego przeżywania Waszego dojrzałego wieku. Podobne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich Dziadków, którzy w piątek również będą przeżywać swoje święto i życzymy Wam, aby Dzień Babci i Dziadka trwał w Waszym życiu przez cały rok. Wszystkich Dziadków i Babcie wraz z wnukami zapraszamy w tych dniach do kościoła na Msze Św., by dziękować Bogu za tak wielki dar Waszej obecności.

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

we wtorek św. Józefa Pelczara, bpa

w czwartek św. Agnieszkę, dziewicę i męcz.

1. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału we Mszy św., by za wstawiennictwem świętych Patronów dziękować i prosić o potrzebne łaski.

1. Ponieważ w tym roku w związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie będzie Spotkania Opłatkowego dla Seniorów, zapraszam w sobotę na godz. 13.00 do kościoła na Mszę świętą ofiarowaną z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla wszystkich Seniorów i członków Klubu Seniora od sołtysa Zgłobic

1. Bardzo serdecznie dziękuję 4  osobom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę pieniężną. Bóg zapłać!. W tym tygodniu bardzo proszę, aby troskę o kościół przejęły rodziny  z ulicy  Ul. Zgłobickiej nry parzyste 32 – 38 i nieparzyste 55 - 61.

1. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.

1. Zakończyliśmy w naszym kościele „Msze św. kolędowe”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili się modlić o błogosławieństwo Boże dla swoich rodzin, bliskich i parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

1. Bardzo serdecznie dziękuję P. Marianowi Molkowi za to, że bez proszenia kiedy spadł śnieg dbał, byśmy mogli bezpiecznie poruszać się przy kościele. A dzisiaj także P. Bartoszowi Łaśko. Niech Im Pan Bóg to wynagrodzi!

1. Prasa katolicka – „Gość niedzielny”- a w nim o tym, że szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody. O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi. Jak w czasach zamętu nie stracić wiary?

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty śp. Józefa Jarosz  z ul. Zakątnej oraz śp. Tomasz  Gzyl     z ul. Zgłobickiej. Za jego duszę zamówiono 8 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Polecajmy ich dusze  Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…..