Ogłoszenia duszpasterskie/25 Niedziela zwykła/19.09.2021.

1. Przeżywamy 25 niedziele zwykłą. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, z których korzystamy na co dzień. Dzisiaj także odpust w Parafii św. Stanisława – suma o 11.00.

Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 – dla dzieci i rodziców i 14.00.

2. Dzisiaj do puszek składamy ofiary na Papieski Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

3. Ofiary w kopertach złożone na potrzeby Parafii w ubiegłą Niedziele wyniosły: 1.420 zł. ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!

4. W Poniedziałek - wspomnienie: św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy – męczenników Koreańskich.

5. We Wtorek – Święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.

6. W Środę – po mszy św. Nowenna do M.B.N.P. – nasza modlitwa za rodziny, chorych, cierpiących i ofiarodawców. Zachęcam DSM do udziału w Nowennie.

7. W Czwartek – wspomnienie św. O. Pio z Pietralciny.

8. W Piątek – po mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego .

9. W Sobotę – o 14.00 – wspólne spotkanie przy ognisku i grillu dla ministrantów, lektorów, scholii, DSM-u i grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy z ks. Adrianem wszystkich chętnych u naszego Jasia Strzesaka w ogrodzie.

10. W przyszłą Niedziele o 10.15 – próba scholii w kościele – zapraszamy nowe chętne osoby, zwłaszcza dzieci do włączenia się w działalność tej grupy.

11. Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła w sobotę 8 osobom i złożoną ofiarę z ul. Długiej 72-82 i zapraszam kolejnych z ul. Długiej od nr 83 – 91.

12. Nabywamy prasę katolicka: Gość Niedzielny – a w nim artykuł o objawieniach M. B. w La Salette we Francji oraz świadectwo kard. Van Tuana więzionego przez komunistów. Mały gość – dla dzieci, Apostolstwo chorych, Promyczek Dobra. Są do nabycia w zakrystii kalendarze dla miasta i wsi po 23 zł.

13. Intencje mszy św./na str. internetowej Parafii/

Wszystkim życzę dobrej niedzieli, dobrego tygodnia: Szczęść Boże!