Drodzy Parafianie

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe z dn. 15.10.2020 na podstawie Dekretu Ks. Biskupa Ordynariusza od dnia 16. 10. 2020 r.  obowiązują następujące zmiany:

1. Przede wszystkim ożywiajmy naszą modlitwę, prosząc Boga o ustanie pandemii oraz o potrzebne łaski dla dotkniętych tą chorobą i spieszących im z pomocą. Dołączajmy tę intencję do modlitwy różańcowej i modlitwy powszechnej we Mszy św. Warto nadal przywoływać w modlitwie eucharystycznej wstawiennictwa św. Szymona z Lipnicy oraz powrócić do śpiewania suplikacji.
  1. Przy uwzględnieniu przepisu, że na 15 m2 powierzchni może znajdować się 1 osoba, w naszym kościele o powierzchni 680 m2 może znajdować się jednocześnie 45 osób.
  1. Przypominam, że wszyscy przebywający w świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos. Ten obowiązek dotyczy także członków LSO asystujących przy ołtarzu, osób zbierających składkę, a także kapłanów uczestniczących w większych koncelebrach (np. podczas pogrzebów). Wskazane byłoby również zakładanie maseczki na czas posługi w konfesjonale i udzielania Komunii św., jednak nie ma takiego obowiązku, gdyż osoby sprawujące kult religijny są z niego wyłączone. Przypominam, że osoby przyjmujące interesantów w kancelarii parafialnej oraz posługujące w ramach parafialnych bibliotek, poradni itp. również powinny mieć zasłonięte usta i nos.
  1. Kościół jest przestrzenią publiczną, więc zajmujemy w nim miejsce respektując przepis o bezpiecznej odległości i używając maseczki.
  2. Każdego dnia łączymy się w modlitwie z wszystkimi parafianami i wszystkich polecamy miłosiernemu Bogu. I prosimy gorąco Pana Boga o ustanie epidemii, byśmy możliwie szybko mogli wrócić do normalnego życia, jednak przemienieni przez Boga, umocnieni i silniejsi w wierze, nadziei i miłości.
  3. Wszystkim z serca błogosławimy i prosimy o modlitwę.

Ks. Proboszcz

2 Niedziela Adwentu   6.12.2020

1. Przeżywamy dziś 2 Niedzielę Adwentu. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo i o 16.00. Po mszach św. przed kościołem zbiórka  ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiarność!

1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.

1. Roraty w ciągu tygodnia codziennie o godz. 17.00 oprócz soboty. Zachęcamy do udziału w Roratach w ramach limitów, które zostały ustalone przez władze państwowe – czyli u nas 45 osób.. Dzieci zapraszamy z lampionami. We wtorek, czwartek i sobotę  Msza św. także rano o 6.30.  Ponieważ Msza św. wieczorna w sobotę jest już Mszą św. niedzielną, dlatego Roraty w sobotę będą o 6.30.

1. W poniedziałek w naszej parafii będzie od godz. 15.00 do 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, jako wyraz wdzięczności za Nawiedzenie przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału indywidualnie.

1. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6.30, 16.00, 17.00 i o 18.00. Ta ostatnia przeznaczona jest wyłącznie dla dzieci , które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej i dla jednego rodzica. Bardzo proszę to uszanować.Dzieci proszę by przyniosły łancuszki i medaliki do poświęcenia.

1. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału we Mszy Św., by za wstawiennictwem świętych Patronów dziękować i prosić o potrzebne łaski.

1. Za tydzień ofiary składane w kopertach na tacę przeznaczone będą na potrzeby parafii.

1. W piątek nie będzie spotkania młodzieży klas siódmych.

1. Bardzo serdecznie dziękuję  8    osobom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę pieniężną. Bóg zapłać!. Od  poniedziałku bardzo proszę, aby troskę o kościół przejęły rodziny z ulicy Zakątnej z Koszyc Małych i Wolskiej 149, 153 i 170.

1. Zachęcamy do nabywania  świec Wigilijnego Dzieła  Pomocy Dzieciom oraz opłatków wigilijnych. Są na ławce pod chórem.

1. Prasa katolicka : „Gość Niedzielny” a w nim m.in. druga część cyklu „Objawiło się życie”. Jest też rozmowa z ks. Sławomirem Oderem, postulatorem procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II. Oraz jak w Kościele czuje się współczesna młoda kobieta? Dla dzieci jest nowy numer „Promyczka Dobra”.

1. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Kawy z ul. Kasztanowej oraz śp. Stanisławy Kuklińskiej z ul. Topolowej za którą zamówiono 6 Mszy świętych od uczestników pogrzebu.  W poniedziałek o 14.00 będzie pogrzeb śp. Michała Sumary z ul. Zgłobickiej. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….