Przy uwzględnieniu przepisu, że na 15 m2 powierzchni może znajdować się 1 osoba, w naszym kościele o powierzchni 880 m2    od 3 maja 2021 r. może znajdować się jednocześnie 59 osób. Bardzo proszę, by tego przestrzegać! Na Mszę świętą przychodzimy i uczestniczymy w niej w maseczkach. Zajmujemy miejsca tak, aby zachować od siebie odległość 1,5 metra.

VI Niedziela Wielkanocna    9.05.2021 r.

1. Przeżywamy dziś VI  Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii dziś radosna UroczystośćI Komunii Św. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 14.00.   O 16.00 Nabożeństwo Majowe i Msza św.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu w piątek liturgiczne święto Św. Macieja, Apostoła.  W przyszłą niedzielę przypada Wniebowstąpienie Pańskie. W tym dniu wspominamy  św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, patrona Polski, oraz patrona naszego  bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

1. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.

1. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału we Mszy Św., by za wstawiennictwem naszych świętych patronów dziękować i prosić o potrzebne łaski.

1. Dzieci I Komunijne przeżywać będą symboliczny Biały Tydzień. Msza św. będzie w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30, a po niej Nabożeństwo Majowe. W pozostałe dni o 17.30 Majówka a po niej Msza św. We wtorek i czwartek, Msza św. także rano o 6.30. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę wieczorna Msza św. jest już Mszą niedzielną.

1. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci klas trzecich za czyszczenie kostki przed kościołem oraz sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i przygotowanie go do uroczystości I Komunii św.. Bóg zapłać! W tym tygodniu bardzo proszę, aby troskę o kościół przejęły rodziny z ul. Bocznej 3 – 12 i Krętej 2 i 4.

1. Rodzicom klas III dziękuję za dar ołtarza dla naszej parafii. Bóg zapłać! Szczególnie dziękuję P. Janowi Gajdurowi oraz   Marii Wiśniewskiej za przystrojenie kościoła na dzisiejszą uroczystość. Zawsze wkłada w to co robi całe serce. Bóg zapłać!

1. Za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby naszego kościoła, za każdy gest dobroci, życzliwości, otwartego serca i hojnej ręki z całego serca Wam dziękuję. Bóg zapłać!

1. Do nabycia jest „Gość Niedzielny” a w nim znajdziemy bardzo praktyczny dodatek – Litanię Loretańską do NMP z nowymi wezwaniami. Warto też przeczytać między innymi o tym, jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy. Dla dzieci jest „Promyczek Dobra”.

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Ptaka. Za jego duszę zamówiono  3  Msze św. od uczestników pogrzebu. Dobry Jezu….